Kara Yolu Taşımacılığı

Kara yolu taşımacılığı, bir karayolu ağı üzerinden motorlu taşıtlar vasıtasıyla malların bir yerden başka bir yere (yükleme yeri ve boşaltma yeri) taşınmasıdır. Ticari karayolu yük taşımacılığı, lojistik şirketleri veya nakliyeciler tarafından iş bazında malların taşınmasıdır. İşletmelerin kendileri tarafından organize edilen şirket içi taşımalar, örneğin dahili üretim süreçleri kapsamında farklı iş yerleri arasında bu nedenle ticari yük taşımacılığı olarak sınıflandırılmaz. Her türlü taşımacılık için firmamız, kara yolu üzerinden de yüklerin transfer işlemlerini sağlıyor.

Sizlerin talepleri ve istekleri doğrultusunda en hızlı ve en güvenilir şekilde uzman kadromuz ile hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Karayolu taşımacılığı sistemleri, teknoloji, ağlar, uluslararası ve yerel kurallar ve düzenlemeler, bilgi ve iletişim, lojistik, hizmet kavramı ve uygulamalarından oluşur. Bu sistemler yasal sınırlar içinde taşımacılık operasyonları, uluslararası ve yerli müşteriler, ekonomik ve sosyal faktörler ile sürekli etkileşim halindedir. Operasyonel bir taşımacılık anlayışı ile tüm bu organizasyonu kusursuzca yerine getirmekten mutluluk duyuyoruz.

Karayolu taşımacılığının başlıca avantajları, başka hiçbir taşıma aracının kamyonlarla karşılaştırılabilir bir altyapıya erişimi olmamasından kaynaklanmaktadır. İç ulaşım hakkında konuşurken, karayolu ağı açık ara en büyük ulaşım altyapısıdır.

Bu sayede de her ülkede rahat bir transfer avantajı sunar. Garanti bir transfer süreci de dahil olmak üzere daha çok hacime sahiptir. Karayolu Taşımacılığı, yükün motorlu araçlar kullanılarak karayolu ile taşınmasının fiziksel sürecidir. Bu durumda yol, kalkış noktası ile varış noktası arasındaki bir şerit/rotadır. Diğer ulaşım yöntemlerine oranla daha ekonomiktir. Karayolu taşımacılığı, belirli durumlarda, diğer taşıma türlerinin mevcut olmadığı kırsal alanlarda/bölgelere tek ulaşım yolu olabilir. Sizler de yüklerinizi bizler aracılığı ile rahat bir şekilde transfer edebilir ve dilerseniz (airpostcargo.com.tr) bizleri arayarak süreçler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Yorum yaz