Hava Yolu Taşımacılığı

Hava yolu taşımacılığı, uçakta insan, mal ve posta transferine izin veren faaliyetler bütününün genel ismidir. Bu nedenle, hava yoluyla seyahat eden ve havaalanlarında bulunan ulaşım türü olarak firmamız hizmetlerini sürdürmektedir. Bu ulaşım araçlarının organizasyonu için gerekli fiziki altyapı havalimanlarıdır. Dolayısıyla uçakların güvenli bir şekilde kalkış, iniş ve park etmelerini sağlayan bu tesislerdir. Ayrıca, limanlarda olduğu gibi, malların yüklenmesi ve boşaltılması ile yolcuların bindirilmesi ve indirilmesi için sınırlandırmalara sahiptirler.(airpostcargo) Ayrıca, bakımları ve yakıt ikmalleri için gerekli alana sahiptirler. Havayolu taşımacılığının en önemli özelliği hızdır. Sizlere bu hizmeti en kaliteli şekilde vermekten gurur duyarız.

Her şeyden önce ticari havacılık, insanların taşınmasına izin verir. İkincisi, hava taşımacılığı en yaygın kullanılan ulaşım imkanlarından biridir. Maliyeti yüksek bir taşıma türü olduğu doğru olsa da en büyük avantajı hızıdır. Genel olarak aşağıdaki şekillerde hava yolu taşımacılığı ile aktarım sağlanabilir;

Genel mal: Uçakta veya kargo terminalinde özel muamele gerektirmez. Kırılganlığı çok yüksek olmayan ve değeri nedeniyle ihracatçıların hava yoluyla getirmeyi tercih ettiği ürünlerdir.

Bozulabilir mallar: Bozulabilir mallar, örneğin hava koşulları, şok veya nem nedeniyle bir süre sonra bozulan mallardır. Bu şekilde taze gıdalar (et, balık, meyve, sebze) veya çiçekler ve bitkiler çabuk bozulan mallardır.

Eczacılık ürünleri: İlaçları, aşıları veya farmasötik ürünleri kastediyoruz. Aynı şekilde, çabuk bozulan ürünlerde olduğu gibi, ilaç ürünleri de genellikle kapsamlı sıcaklık kontrolü gerektirir.

Acil yükler: Başta da belirttiğimiz gibi hava taşımacılığının en önemli avantajlarından biri hızdır, bu nedenle acil yani gideceği yere bir an önce ulaşması gereken yükler için idealdir.

Değerli mallar: Bunlar ekonomik değeri yüksek olanlardır. (airpostcargo.com.tr) Gemi güvenli bir ulaşım aracı olmasına rağmen, uçak daha büyük garantiler sunar. Değerli eşyalara bazı örnekler mücevherler, değerli taşlar veya belirli sanat eserleridir.

 

Yorumlar (0)

Yorum yaz