Yurt Dışı Kargo Nasıl Gönderilir?

Yurtdışına göndermek istediğiniz ürünler olduğunda bunun için hizmet veren kargo şirketlerinden hizmet alınmaktadır. Yurt dışı cargo gönderimi yurtiçinden farklıdır. Gönderimin yapılabilmesi için bazı belgelerin hazırlanması gerekir. Bu belgelerin hazırlanmasının ardından kargonuzu teslim ettiğinizde güvenle gönderebilirsiniz. Kargonun güvenle gönderilmesi için en önemli nokta doğru firmanın seçilmesidir. Airpostcargo gibi Tecrübeli firma seçildiğinde gönderi zarar görmeden ve tam zamanında adresine teslim edilmektedir. Yurtdışına kargo gönderimi sırasında şu aşamalara dikkat edilmelidir. airpostcargo.com.tr

·         Kargonun taşınması sırasında hasar görmemesi için doğru şekilde paketleme yapılmalıdır

·         Konşimento, proforma faturası, gıda sertifikası, MSDS belgeleri hazırlanmalıdır

·         Kargo için yüksek ücret ödenmemesi adına ağırlığına dikkat edilmelidir

·         Kargo firması seçimi dikkatle yapılmalıdır

Yurt Dışı Kargo Fiyatları

Yurtdışına kargo gönderimi yapacak kişiler ve şirketler fiyatın belirlenmesinde farklı parametreler olduğunu görmektedirler. Yurt dışı cargo gönderiminde fiyatın uygun olması elbette önemlidir. Ama bunun yanında kargonun güvenle gönderilmesi çok daha önemlidir. Bundan dolayı firma seçimini dikkatle yapmak gerekiyor. Fiyatın belirlenmesinde en önemli etken gideceği ülkenin mesafesidir. Kıtalararası olarak gönderim yapılacaksa fiyat biraz daha yüksek olabiliyor.

Kargonun ağırlığı ücretinin belirlenmesinde etkilidir. Dosya zarf gibi gönderilerin fiyatının çok uygun olduğu görülmektedir. Gönderinin hangi yol ile gideceği de ücretinin belirlenmesinde dikkate alınan noktalar arasındadır. Acil gitmesi istenen ve hava yolu taşımacılığı kullanılacak olduğunda da fiyatın biraz yükseldiği görülüyor. En uygun fiyatı bulabilmek ve kargonuzu güvenle gönderebilmek için airpostcargo firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Yorum yaz