Yurtdışı Kargo Gönderirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurtdışına kargo gönderilmesi gerektiğinde bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bu şekilde kargonun zarar görmeden, tam zamanında, iade tehlikesi ile karşılaşmaktan ve gümrükte takılmadan gönderilmesi mümkün olur. Yurt dışı kargo gönderiminde ürünlerin daha dikkatli olarak gönderiye hazırlanması gerekir.

Bilindiği gibi farklı bir ülkeye gitme süresi daha uzun olduğundan ürünün uygun şekilde paketlenmesi gerekir. Ürünün içinde bulunduğu koli ağırlığına uygun olmalıdır. Yurtdışı kargo gönderiminde ağırlık çok önemlidir. Ürünün ağırlığını doğru şekilde hesaplamalısınız. Böylece yüksek ücret ödemenize gerek kalmaz. Kargo firması seçimi çok önemlidir. İşini titiz yapan ve müşteri memnuniyeti yüksek olan Airpostcargo gibi firma seçildiği takdirde kargonun sorunsuz gideceğinden emin olabilirsiniz. airpostcargo.com.tr

Yurtdışı Kargo Nasıl Gönderilir?

Yurt dışı kargo nasıl gönderilir incelendiğinde yurtiçinde farklı prosedürleri olduğu görülmektedir. Bu prosedürleri yerine getirdiğinizde hiç sorun yaşamadan gönderimi yapabilirsiniz. Kargonuzu göndermeyi tercih ettiğiniz firma ile görüştüğünüzde gerekli bilgileri alabilirsiniz. Bunun yanında her kargonun gönderilmesi sırasında bazı evrakların olması gerekir. Yurtdışına kargonuzu gönderirken olması gereken evraklar şu şekildedir.

·         Konşimento: Yurtdışı gönderilerinde özellikle dosya şeklinde olanlar için bu belge teslim edilmesi için gereklidir.

·         Proforma fatura: İhracat için ürün numunesi gönderilmesi sırasında bu faturanın olması şarttır.

·         Gıda sertifikası: Gönderilen ürünün gıda olması halinde güdeceği ülkenin kanunlarına uygun olduğunu gösteren sertifikalara sahip olduğunu gösteren belgedir.

·         MSDS: Bu belgenin kimyasal içerikli kargolarda olması gerekmektedir. 

Yorumlar (0)

Yorum yaz