Türkiye ile Saudi Arası Kargo Gönderirken Hangi Belgeler Olmalıdır?

Türkiye’den dünyanın her ülkesine kargo gönderilmesi mümkün olmaktadır. Türkiye’de üretimi yapılan ürünlere Suudi Arabistan’da da büyük ilgi gösterilmektedir. Saudi kargo gönderme ihtiyacı da bundan dolayı oldukça fazladır. Suudi Arabistan ülkemizle aynı kıtada olmasından dolayı kargonun daha kısa sürede teslim edilmesi mümkün oluyor. Yurtdışına kargo göndermek istediğinizde öncelikle ürünün cinsine bağlı olarak belgelerinizin mutlaka hazır olması gerekiyor. Hazırlanması gereken belgeler arasında şunlar yer almaktadır.

·         Proforma fatura

·         Konşimento

·         Gıda sertifikası

·         MSDS belgesi

Proforma fatura gönderilen ürünün numune olduğu durumlarda gerekiyor. Konşimento dosya tarzı gönderilerde hazırlanması gerekmektedir. Yurtdışın sertifikası olmayan gıda ürünlerinin gönderilmesi mümkün değildir. MSDS belgesi ise kimyasal içerikli gönderilerde mutlaka olması gerekmektedir.

Saudi Kargo Ücretleri Nasıl Belirleniyor?

Kargo ücretleri yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da kargonun ağırlığına ve boyutlarına bağlı olarak belirlenmektedir. Boyutlarına ve ağırlığına bakılmasının yanında kargonun gideceği ülkenin mesafesi de fiyatı etkiliyor. Pek çok insan yurtdışına kargo göndermenin yüksek maliyetli olduğunu düşünmektedir. Oysa zarf ya da hafif, küçük boyutlu olan kargoların uygun fiyatlarla gönderilmesi mümkün olmaktadır.

Saudi kargo fiyatını belirleyen en önemli etkenler arasında teslim edilme süresi bulunuyor. Eğer kargonuzu bir ya da iki gün içinde teslim etmek istediğinizde ücret yükselmektedir. Bu gibi taleplerde havayolu ile kargo gönderildiğinden maliyet yükseliyor. Suudi Arabistan’a çok uygun fiyatlarla kargonuzu göndermeniz için airpostcargo.com.tr firmamız hizmet vermektedir.

Yorumlar (0)

Yorum yaz